Bez kategorii

Zmieniamy się :)

Jak mówią „nie samym chlebem człowiek żyje” – czasem trzeba zrobić coś niecodziennego. My postanowiliśmy nieco odświeżyć nasz logotyp. Jak wam się podoba nowa wersja?

PIECZYWO OKOLICZNOŚCIOWE

W naszej ofercie drogi kliencie, znajdziesz również pieczywo okolicznościowe.

Możesz zamówić chleb na komunię, ślub oraz inne uroczystości. Zapraszamy.

SONY DSC

SONY DSC

kartka gempe 2

Dla byłych, obecnych i przyszłych klientów piekarni GEMPE

zyczenia-na-boze-narodzenie

Witaj Szkoło ( Szkółko ) !!!

Rok szkolny za pasem. Polecamy zdrowe pieczywo na „szkolne przekąski” z naszej piekarni. Bułeczki pełnoziarniste, razowe, grahamki oraz pszenne ” richtig” z pieca w codziennej ofercie. Szkoła z pieczywem od Szkółki  TO  JEST  TO 🙂

 

20160831_103813

” ZDROWE KROMECZKI „

GEMPE. BARDZO cieszy nas coraz większe zainteresowanie pieczywem prozdrowotnym, tzw. „kromeczkami”, które dzięki konfekcjonowaniu jest dłużej przydatne do spożycia, wygodne w podróży i przechowywaniu. Pod adres: kromeczki@gempe.pl , można kierować zamówienia na nasze produkty oraz wszelkie zapytania z tym związane. ZAPRASZAMY !!!

GEMPE dla odbudowy formy :))

Wiosna to czas zwiększonej aktywności również naszych klientów.

Polecamy Chleb BEZ MĄKI, bogaty w minerały obudowujące

organizm . Dobroczynne kwasy Omega 3 i Omega 6, wysoka zawartość 

błonnika rozpuszczalnego, witaminy A,E i z grupy B , pomogą szybko

zregenerować nasze organizmy.

bez mąki foto 1

Wesołego Alleluja !!!

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości;

radosnego wiosennego nastroju oraz serdecznych spotkań w rodzinnym gronie

życzą pracownicy oraz właściciele firmy GEMPE.

zurek-wielkanocny-w-chlebie-165208_XL

Tłusty Czwartek – 4 luty

Tłusty Czwartek to wesołe święto rozpoczynające finałowy tydzień karnawału i szampańskiej zabawy.

Zgodnie z tradycją tego dnia należy zachować spokój i śmiało objadać się ulubionymi łakociami. Jednak żeby być szczęśliwym przez kolejnych dwanaście miesięcy, trzeba zjeść przynajmniej jednego pączka. 

Cała historia pochodzi jeszcze z czasów starożytnych. Świętowano wówczas schyłek zimy i nadejście wiosny. Podczas zabawy delektowano się popularnym trunkiem i jedzono szczególnie kaloryczne potrawy. Jako nieodłączną przekąskę podawano pączki będące symbolem obfitości. W tamtym okresie robiono je z ciasta chlebowego i nadziewano słoniną. 

W Polsce początki obchodów Tłustego Czwartku sięgają XVI wieku. Jak głosi legenda wszystko zaczęło się  w Krakowie, gdzie miejscowe przekupki co roku hucznie świętowały odejście swego ciemiężyciela, okrutnego i bezwzględnego burmistrza Combra. To wtedy narodził się zwyczaj jedzenia słodkich pączków. Niektóre z nich nadziewano migdałem lub orzechem włoskim. Osobie, która trafiła na taki dodatek, wróżono szczęście i dobrobyt na cały rok.

Święto Rozpusty :))

ZAPROSZENIE. Tylko tydzień dzieli nas od Tłustego Czwartku, dlatego pragniemy już dzisiaj zaprosić na ( po ) smaczne pączki. Podążaj za swoim nieomylnym zapachem czyli do dobrych sklepów, które nasza piekarnia GEMPE zaopatruje :)) SMACZNEGO !!!

Paczki | Donuts

Piekarnia z Imielina