” ZDROWE KROMECZKI „

GEMPE. BARDZO cieszy nas coraz większe zainteresowanie pieczywem prozdrowotnym, tzw. „kromeczkami”, które dzięki konfekcjonowaniu jest dłużej przydatne do spożycia, wygodne w podróży i przechowywaniu. Pod adres: kromeczki@gempe.pl , można kierować zamówienia na nasze produkty oraz wszelkie zapytania z tym związane. ZAPRASZAMY !!!

GEMPE dla odbudowy formy :))

Wiosna to czas zwiększonej aktywności również naszych klientów.

Polecamy Chleb BEZ MĄKI, bogaty w minerały obudowujące

organizm . Dobroczynne kwasy Omega 3 i Omega 6, wysoka zawartość 

błonnika rozpuszczalnego, witaminy A,E i z grupy B , pomogą szybko

zregenerować nasze organizmy.

bez mąki foto 1

Wesołego Alleluja !!!

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości;

radosnego wiosennego nastroju oraz serdecznych spotkań w rodzinnym gronie

życzą pracownicy oraz właściciele firmy GEMPE.

zurek-wielkanocny-w-chlebie-165208_XL

Tłusty Czwartek – 4 luty

Tłusty Czwartek to wesołe święto rozpoczynające finałowy tydzień karnawału i szampańskiej zabawy.

Zgodnie z tradycją tego dnia należy zachować spokój i śmiało objadać się ulubionymi łakociami. Jednak żeby być szczęśliwym przez kolejnych dwanaście miesięcy, trzeba zjeść przynajmniej jednego pączka. 

Cała historia pochodzi jeszcze z czasów starożytnych. Świętowano wówczas schyłek zimy i nadejście wiosny. Podczas zabawy delektowano się popularnym trunkiem i jedzono szczególnie kaloryczne potrawy. Jako nieodłączną przekąskę podawano pączki będące symbolem obfitości. W tamtym okresie robiono je z ciasta chlebowego i nadziewano słoniną. 

W Polsce początki obchodów Tłustego Czwartku sięgają XVI wieku. Jak głosi legenda wszystko zaczęło się  w Krakowie, gdzie miejscowe przekupki co roku hucznie świętowały odejście swego ciemiężyciela, okrutnego i bezwzględnego burmistrza Combra. To wtedy narodził się zwyczaj jedzenia słodkich pączków. Niektóre z nich nadziewano migdałem lub orzechem włoskim. Osobie, która trafiła na taki dodatek, wróżono szczęście i dobrobyt na cały rok.

Święto Rozpusty :))

ZAPROSZENIE. Tylko tydzień dzieli nas od Tłustego Czwartku, dlatego pragniemy już dzisiaj zaprosić na ( po ) smaczne pączki. Podążaj za swoim nieomylnym zapachem czyli do dobrych sklepów, które nasza piekarnia GEMPE zaopatruje :)) SMACZNEGO !!!

Paczki | Donuts

My dla Was !!!

I Lędziny  - sklepyBIERUŃ  - sklepy — kopiaJaworzno sklepy — kopiaIMIELIN  - sklepy — kopiaChełm Śl.  - sklepy — kopia — kopia

Imielin, Grudzień 2015

ChomikImage.aspx

Pracownicy oraz Zarząd Piekarni GEMPE

 

Sosnowiec – market Aga

Pragniemy poinformować klientów ceniących nasze produkty, o możliwości ich zakupu również w sosnowieckich marketach sieci „Aga”, tj;

– ul. Pilotów 7
– ul Majora Henryka Dobrzańskiego-Hubala 120

aga                      Z A P R A S Z A M Y

Słodki czas Świąt Bożego Narodzenia !!!

Wyjątkowy czas Świąt Bożego Narodzenia to m.in. pyszne łakocie. Piekarnia GEMPE zaprasza do siebie (ul.Klonowa 1 ), gdzie czeka na Was pyszna „Sztola Bożonarodzeniowa” z nadzieniem marcepanowym,bakaliami oraz dodatkiem rumu. Również nasz tradycyjny „Piernik Świąteczny” z powidłami śliwkowymi, miodem oraz marcepanem Was nie zawiedzie. ZAPRASZAMY !!!

 

 

P1060792 P1060755 P1060821 P1060822

Kto był ten wie, kogo nie było niech żałuje :))

W dniu 28.11.br(sobota),odbyła się degustacja żuru śląskiego oraz pieczywa naszej produkcji (GEMPE) dla klientów Delikatesów Centrum w Chełmie Śląskim. Można było poznać smaki oraz walory prozdrowotne chlebów żytnich 100%( m.in. pieczywa specjalnego przeznaczenia w diecie cukrzycowej i niskosodowej).
Serdecznie dziękujemy za wiele miłych słów pod adresem zarówno serwowanego żurku ( warzył go młody szef ) jak również wypieków naszych piekarzy.
WP_20151128_09_25_32_Pro